baner

Dotacje

Program „Mój prąd” 

oferuje wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych, które decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 50 kWp. Wysokość dotacji uzależniona jest od kosztów instalacji, maksymalna kwota zwrotu wynosi 4 000 zł.Rząd na program „Mój prąd” przeznaczył 1 miliard złotych. Władze przewidują, że w ten sposób około 200 tysięcy gospodarstw domowych otrzyma dotacje. Ma to na celu zachęcić Polaków do dbania o środowisko poprzez inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne. Przedstawiciele rządu pragną w ten sposób spełnić wymagania Unii Europejskiej odnośnie polityki klimatycznej, porozumienia paryskiego, a także deklaracji złożonych w czasie Szczytu klimatycznego w Katowicach (COP24).

Pomoc ma wynosić do 50% wartości poniesionych kosztów, jednak nie może być wyższa niż 4000 zł na jedno gospodarstwo domowe. O udziale w programie „Mój prąd” decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji o programie „Mój prąd” znajdziecie Państwo na stronie https://mojprad.gov.pl/

Link do złożenia wniosku o dofinansowanie online

https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-moj-prad

 

ULGA TERMOMODERNIZACYJNA W PRAKTYCE

Szanowni Państwo,

 

12 kwietnia 2020 r. weszła w życie zmiana w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów, która wprowadza wyższą premię termomodernizacyjną za montaż w budynkach odnawialnych źródeł energii, w tym paneli fotowoltaicznych.

Premia została uproszczona i podniesiona do 21%.

Celem programu jest zachęcenie właścicieli domów jednorodzinnych, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych i gmin do inwestycji w oszczędność energii i OZE.

Wyższą dotację można otrzymać między innymi, gdy przy termomodernizacji zostaną jednocześnie zamontowane panele fotowoltaiczne. Warunkiem jest zaciągnięcie kredytu i szczegółowe rozliczenie oszczędności energii w audycie energetycznym. Pieniądze są wypłacane na końcu całej inwestycji.

Więcej informacji na stronie:

https://www.bgk.pl/osoby-fizyczne/fundusz-termomodernizacji-i-remontow/

https://www.bgk.pl/files/public/Pliki/Fundusze_i_programy/FTiR/Wzor_wniosku_o_premie_termomodernizacyjna_04.2020.pdf

 

FINANSOWANIE (KREDYTY ,LEASING)

 

Zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi oraz uzyskiwaną dzięki nim energią elektryczną rośnie w naszym kraju z każdym kolejnym rokiem. Już dziś jest ono na tyle duże, że po panele słoneczne sięgają również te podmioty gospodarcze i osoby prywatne, dla których zakup instalacji słonecznych okazuje się być wydatkiem przekraczającym ich aktualne zdolności finansowe. Kredytowanie instalacji fotowoltaicznych jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych podmiotów i prostym sposobem na zdobycie środków niezbędnych do zakupu oraz budowy takiej instalacji.

 

Kredyt na panele słoneczne to rozwiązanie stworzone z myślą o osobach i przedsiębiorstwach szukających środków na budowę instalacji słonecznej, która pozwoli im w krótkim czasie bardzo mocno ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Biorąc pod uwagę rosnące ceny prądu oraz zapowiedzi ich dalszego wzrostu, kredyt na fotowoltaikę należałoby rozpatrywać jako inwestycję o szybkim okresie zwrotu. Dzięki panelom słonecznym możliwe będzie bowiem poczynienie znacznych oszczędności i osiągnięcie w ten sposób środków na spłatę zaciągniętego zobowiązania.

 

Zobacz więcej

Współpracuj z nami i zostań partnerem

Aura Energia

Dopasuj idealny system fotowolwaiczny

Miesięczny rachunek za prądProgram kalkulacyjny który znajduję się na stronie startowej służy do POGLĄDOWEGO określenia wielkości oraz ceny instalacji potrzebnej do zapewnienia naszym klientom samodzielności energetycznej. Na wstępie należy zaznaczyć, że wartości które są w nim prezentowane są orientacyjne i wyliczane dla „warunków idealnych” – zakładających, że dach skierowany jest idealnie na południe, nachylony jest pod kątem 35 stopni, jest wystarczająco duży by wykonać na nim instalacje i nie występują żadne elementy zacienien
Bezpłatna wycena Twojej instalacji

Wystawiamy faktura VAT
Skontaktuj się z nami dziś!
tel. +48 787 777 005