baner

Dla firm

Fotowoltaika dla firm

Rynek energetyczny w Polsce, w ostatnich latach, jest niestabilny. Obecne ceny za energię elektryczną są bardzo wysokie, bez gwarancji niezmienności, za to z dużym ryzykiem wahań giełdowych. Instalacja fotowoltaiczna dla biznesu to darmowa "zielona" energia elektryczna, pokrywająca większą część zapotrzebowania firmy na prąd i dająca gwarancję obniżenia kosztów prowadzonej działalności w długim okresie.

KORZYŚCI DLA PRZEDSIĘBIORSTW
Szybki zwrot z inwestycji

Właściwie dobrana i zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, pozwoli wyprodukować energię elektryczną, która będzie wykorzystywana przez firmę na bieżące zużycie. Dzięki własnej elektrowni słonecznej, koszty poniesione na zakup paneli fotowoltaicznych, zwrócą się w bardzo krótkim czasie. Wyjątkową korzyścią dla przedsiębiorców jest możliwość sfinansowania inwestycji w formie leasingu, którego ratę - w całości - można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Jest to świetny sposób na optymalizację obciążeń podatkowych każdej firmy.

Niezależność energetyczna i niższe rachunki za energię elektryczną

Przyszłość rynku energetycznego jest bardzo niepewna i nieznana; warto więc zabezpieczyć się przed wzrostem cen zakupu energii elektrycznej, inwestując w firmową instalację fotowoltaiczną.

Poprawienie wizerunku firmy

Niektóre rodzaje działalności produkcyjnej, zwłaszcza w gałęziach gospodarki, które od zawsze kojarzone są z zanieczyszczeniem powietrza, inwestując w odnawialne źródła energii mogą poprawić swój wizerunek. Również zakłady produkcyjne z branży meblarskiej i odzieżowej oraz zakłady przetwórstwa spożywczego, które charakteryzują się dużą energochłonnością, coraz częściej inwestują w instalacje fotowoltaiczne, dzięki czemu poprawiają konkurencyjność swoich produktów. Inwestycja w OZE odbierana jest przez klientów firmy jako inwestycja w nowe technologie, które pomagają chronić środowisko i ograniczać emisję CO2.
Instalacje fotowoltaiczne to innowacyjna technologia, pozwalająca produkować zieloną energię i wykorzystywać ją na potrzeby prowadzonej działalności.

Korzystny system rozliczeń z zakładem energetycznym

Oszczędzasz i zarabiasz! Zgodnie z Ustawą o OZE, energię wyprodukowaną w instalacji fotowoltaicznej, przedsiębiorcy mogą zużyć na potrzeby prowadzonej działalności. W przypadku wyprodukowania większej ilości energii, niż ta która jest niezbędna na bieżące zużycie zakładu, nadwyżka jest odsprzedawana do wybranego przedsiębiorstwa obrotu energią elektryczną.

Amortyzacja kosztów inwestycji

Jesteś przedsiębiorcą z sektora MSP, posiadającym status „małego płatnika”? Całą wartość inwestycji w instalację fotowoltaiczną możesz zamortyzować jednorazowo!
Standardowy czas amortyzacji instalacji, jako środka trwałego, to 10 lat.

Finansowanie inwestycji

Podpisując umowę realizacji inwestycji z AURA ENERGIA, otrzymacie Państwo możliwość sfinansowania instalacji fotowoltaicznej na korzystnych warunkach, w uproszczonej procedurze, za pomocą leasingu operacyjnego  Millennium Leasing.

Dzięki takiej formie finansowania, w połączeniu z tarczą podatkową, inwestycja może być spłacana z bieżącej produkcji energii, co przyniesie wymierne korzyści finansowe już w pierwszych miesiącach działania.

Gwarantowana niezawodność i produktywność instalacji fotowoltaicznej

25 lat gwarancji producenta na wydajność ogniw fotowoltaicznych,
od 10 lat do 25 lat gwarancji produktowej na wady i usterki paneli fotowoltaicznej,
5 lat bezpłatnej gwarancji na inwerter z możliwością przedłużenia.

Nasza oferta pakiety
Zobacz więcej

Współpracuj z nami i zostań partnerem

Aura Energia

Dopasuj idealny system fotowolwaiczny

Miesięczny rachunek za prądProgram kalkulacyjny który znajduję się na stronie startowej służy do POGLĄDOWEGO określenia wielkości oraz ceny instalacji potrzebnej do zapewnienia naszym klientom samodzielności energetycznej. Na wstępie należy zaznaczyć, że wartości które są w nim prezentowane są orientacyjne i wyliczane dla „warunków idealnych” – zakładających, że dach skierowany jest idealnie na południe, nachylony jest pod kątem 35 stopni, jest wystarczająco duży by wykonać na nim instalacje i nie występują żadne elementy zacienien
Bezpłatna wycena Twojej instalacji

Wystawiamy faktura VAT
Skontaktuj się z nami dziś!
tel. +48 787 777 005